Kültür Turu

KARTEPE

 İzmir, Türkiye
 18th Feb - 20th Feb
550TL / Kişi Başı

This package is not available!

Genel bakış

MAŞUKİYE-KARTEPE-ORMANYA-SAPANCA

GEZİSİ

14-16 OCAK 2022

 1.GÜN= 14 OCAK 2022 tarihinde Cuma gece saat 23:30 da siz değerli yolcularımızı belirtilen duraklardan alarak yolculuğumuza başlıyoruz

 2.GÜN= Sizlerle yapacağımız konforlu  yolculuk sonrasında birkaç mola sonrası Sabah saatlerinde Maşukiye de börek salonunda kahvaltı için mola veriyoruz. Çaylarımızı içtikten sonra aracımıza geçiyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası  Maşukiye'ye ulaşıyoruz.  Maşukiye; Samanlı  Dağı Kartepe eteklerinde yer alan, Orman içinden akan Yayla Derenin oluşturduğu çağlayanlar üzerine kurulu restoran, seyir terasları, pınarlar arasında bir huzur beldesidir. Doğa ile baş başa kalıp, orman içinde dolaşıp, su ve kus sesi dinleyip, haftanın yorgunluğunu burada hep birlikte atıyoruz. Verilen serbest zamanda dileyenler kısa bir yürüyüş yapabilirler. Dileyen misafirlerimiz de Atv kiralayabilir (2 kişilik ATV 150 tl) veya Zipline ile uçmanın keyfine varabilirler (Ekstra). Maşukiye gezimizin ardından 1600–1850 m yükseklik kuşağı üzerinde yer alan Kartepe Kayak Merkezi’ne ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz kayak yapabilir,Telesiyej’e binebilir veya kızakla kayabilirler. Rehberimizin belirteceği saatte otobüsümüzde buluşarak dileyen misafirlerimizin reçel, pişmaniye vb yöresel ürünlerin tadına bakabileceği ve ayni zamanda alışveriş yapabileceği mekana gidiyoruz.Verilen mola sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Ortalama 40 km 50 Dakika.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

OTELİMİZ : RADİSSON BLU OTEL

3.GÜN=Sabah belirtilen saatte kahvaltımızı alarak valizlerimiz ile araca yerleşiyoruz. Aracımızla ile ortalama 20 km 25 Dakika kısa bir yolcuğun ardından Hobbit Evleri Ormanya Tabiat Parkına geçiyoruz.Burada Rehberimiz anlatımlarını dinledikten sonra verilen serbest zaman veriyoruz. Sonrası aracımızda buluşuyoruz ve Sapanca Gölüne geçiyoruz.Burada gezi sonrası ortalama 180 km iki buçuk saat sonra bir sonraki gezi durağımız olan Bursa iline bağlı Gölyazı’ na geçiyoruz. Gölyazı, Uluabat Gölü kıyısındaki iki alçak tepeden oluşan küçük bir yarımada üzerine kurulmuştur. Tepelerden birinde adını Yunan tanrısı Apollon'dan alan Apollonia adlı antik çağ kentinin nekropol kalıntıları yer almaktadır; ikinci tepe, göl yükseldiği zaman bir ada halini alır ve ince uzun bir taş köprü ile erişilebilir.

Bugünkü Gölyazı halkının büyük kısmı ada kısmı üzerinde, tuğla duvarlı tarihî Rum evlerinde yaşamaktadır.[2] Günümüzde geçim kaynakları tarım, balıkçılık ve turizmdir.

Öğlen yemeği için sizlere burada bulunan mekanlarda balık yemenizi tavsiye ediyoruz Göl kenarında bulunan mekanlarda ise çay ve kahve keyfi yapabilirsiniz.Dileyen misafirlerimiz ise burada bulunan ufak sazlık tekneleri ile kısa bir göl turu yapabilir(ekstra).Belirtilen saatte aracımızda buluşuyor ve dönüş yolunda bulunan mekanda Kestane Şekeri için kısa  bir mola verip bu güzel gezimizi sonlandırıyoruz.Sizleri aldığımız duraklara bırakarak bir başka PALA TURİZM gezisinde buluşmak dileğiyle diyerek vedalaşıyoruz.

0.0/5

(0 Review)

Tur Genel Bakış

Dahil

 • 1 GECE KONAKLAMA
 • YOLCULUK ÜCRETLERİ
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • OTELDE AKŞAM YEMEĞİ
 • OTELDE SABAH KAHVALTISI
 • ÇEVRE GEZİLERİ
 • ACENTA REFAKATİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK
 • MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

Hariç

 • ÖĞLEN YEMEĞİ
 • EKSTRA HARCAMALAR

Güzergah

Gün 1
 • İZMİR