Kültür Turu

ISPARTA GEZİSİ

 İzmir, Türkiye
 25th Feb - 28th Feb
750TL / Kişi Başı

This package is not available!

Genel bakış

ISPARTA-EĞİRDİR-GÖLCÜK

GEZİSİ

25-28 ŞUBAT 2022

 

1.GÜN= 25 ŞUBAT 2022 tarihinde Cuma gece saat 22:30 da siz değerli yolcularımızla Basmane  Gar’ ında buluşuyoruz. Trenimiz saat 23:00 da hareket edecektir.

 2.GÜN= Sizlerle yapacağımız konforlu yolculuk sonrasında Isparta ya varıyoruz. Bizi burada bekleyen aracımıza valizlerimiz ile birlikte yerleşiyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası Isparta merkez Seyir Terasına varıyoruz ve burada sizler için hazırlanan masalarda kahvaltımıza başlıyoruz. Kahvaltı sonrası çaylarımızı ve kahvelerimizi içtikten sonra aracımıza biniyor ve Davraz Kayak Merkeze (45 dkk 35 km) yol alıyoruz. Burada sizlerle önce kısa bir yürüyüş yapıyor ve sizlere 3 saat serbest zaman veriyoruz.Dileyen misafirlerimiz telesiyeje binebilir kayak yapabilir veya burada bulunan mekanlarda oturup sıcak içecekler eşliğinde güzelliği izleyebilir.Verilen serbest zaman sonrasında aracımızda buluşuyor ve merkeze doğru yol alıyoruz .Merkezde bulunan Etnografya Halı ve Kilim Müzesine varıyoruz. Giriş ücretsiz olup asansör ile 5. Kata çıkıyor ve geze geze fotoğraflar çekerek aşağıya doğru iniyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak merkeze Ulucamii ye gidiyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Henüz daha müze haline gelmemiş 1750 yıllarında yapıldığı tahmin edilen Aya Payana Kilisesini dışarıdan görüyor ve rehberimizin anlatımını dinliyoruz.Daha sonra sizlere çarşıda serbest zaman veriyoruz .Belirtilen saatte buluşuyor ve aracımızla merkezde bulunan otelimize geçiyor ve sizleri odalarınıza dinlenmek için yerleştiriyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA BY WYNDHAM

3.GÜN=Sabah belirtilen saatte kahvaltımızı alarak valizlerimiz ile araca yerleşiyoruz. Aracımızla ile ortalama 12 km 25 Dakika kısa bir yolcuğun ardından Gölcük Gölü ne geçiyoruz (giriş ücrete dahil).Birlikte kısa bir yürüyüş yapıyor fotoğraflar çekiliyor ve buradaki mekanda dileyen misafirlerimiz ile çay veya kahve keyfi yapıyoruz. Aracımıza geçiyor ve , ortalama 35 km 45 dakika gibi bir süre sonra İslamköyü’ ne geçiyoruz Burada 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Külliyesini geziyoruz. Doğduğu ev ve Müzesini geziyoruz. Mezarını da ziyaret ettikten sonra ortalama 35 dakika 35 km sonra Eğirdir Bölgesine geçiyoruz. Burada önce 800 yıllık Hızırbey Camisi, ahşap işçiliği ve sur üzerindeki minaresiyle tarihe meydan okuyor. İlçe meydanında bulunan Dündarbey Medresesi'nin karşındaki Hızırbey Camisi'nin, Eğirdir' de hüküm süren Hamitoğulları Beyliği ya da Anadolu Selçuklu Devleti tarafından yaptırıldığı tahmin ediliyor. Caminin 1237 yılında inşa ettirildiği biliniyor.Camiyi ve müzelerini gezdikten sonra hep birlikte kısa bir yürüyüşe çıkıyoruz.Göl kenarında bulunan mekanda çay molası sonrası dileyen misafirlerimizle kısa bir tekne turu yapıyoruz.ortalama burada 4 saat kadar zaman geçiriyoruz. Öğlen yemeklerimizi de buradaki mekanlardan alıyor ve Türkiye ‘nin en güzel Elma alışverişi ve yöresel İslamköy köy ekmeklerimizi de aldıktan sonra  ve aracımızla kısa bir göl gezisi yapıp Isparta merkeze doğru yol alıyoruz (1 saat 50 km).Merkezde bulunan tarihi kendi imalatları olan Yıldırım Şekerleme de Lokum alışverişi için 20 dakika mola veriyoruz. Alışverişler sonrası akşam yemeği için merkez de sizlere serbest zaman veriyoruz. Verilen saatte aracımızda buluşuyor ve Isparta Gar ‘a hareket ediyoruz. Hep birlikte Tren e yerleşiyoruz Ve yolculuğumuza başlıyoruz. Trenimiz 22:30 da hareket edecek olup 28 Şubat Pazartesi saat 7:30 da Basmane Gar’ına varıyoruz. Güzel bir hafta sonu gezisininde sonuna gelmiş bulunuyoruz. Başka PALA TURİZM gezilerinde buluşmak dileğiyle diyerek sizlerle vedalaşıyoruz.

0.0/5

(0 Review)

Tur Genel Bakış

Dahil

 • 1 GECE KONAKLAMA
 • TREN BİLETLERİ GİDİŞ-DÖNÜŞ
 • İLK GÜN SERPME KAHVALTI
 • GALA AKŞAM YEMEĞİ
 • OTELDE SABAH KAHVALTISI
 • ÇEVRE GEZİLERİ
 • ACENTA REFAKATİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PROFESYONEL REHBERLİK
 • MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ

Hariç

 • ÖĞLEN YEMEĞİ
 • EKSTRA HARCAMALAR
 • MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

Güzergah

Gün 1
 • İZMİR