Kültür Turu

BATI KARADENİZ

 BOLU, Türkiye
 11th Nov - 14th Nov
750TL / Kişi Başı

This package is not available!

Genel bakış

BATI KARADENİZ

AMASRA-BARTIN-SAFRANBOLU-BOLU-YEDİGÖLLER-HORMA KANYONU

11-12-13-14 KASIM PERŞEMBE ÇIKIŞLI

11 Ekim Perşembe günü saat 21:00 de hareket ederek belirtilen duraklardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz .Yolda alacağımız birkaç mola sonrası kahvaltı (DAHİL) için belirtilen tesiste duruyoruz.Kahvaltı sonrası ilk durağımız olan Abant ‘a doğru yol alıyoruz.Yolda rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında sizlere serbest zaman veriyoruz.Burada güzel bir müze gezisi fayton ile göl etrafında tur atma ve köylülerin kurduğu Pazardan alışverişlerimiz yapıp bol bol fotoğraf çekildikten sonra Gölcük’ e doğru yol alıyoruz. Bolu İl Merkezinin 13 Kilometre, Güneyinde Bulunan Yapay Göl. Alanı 4,5 Ha, Çevresi 1.300 Metre, Yükseltisi 1217 Metredir. Göl Ve Çevresi Tabiat Parkı İlan Edilerek Koruma Altına Alınmıştır. Göl Kıyısındaki Göl Kıyısındaki Fazlaca Fotoğraflanan Yapı, Orman Bakanlığına Ait Devlet Konukevi’dir. Göl Çevresi Çam, Kayın, Köknar, Gürgen Gibi Karışık Ağaçlardan Oluşan Ormandır. Alanda Kır Gazinosu, Kafeterya, Kır Lokantası, Bungalov Evler, Mescit Ve Büfeler Yer Alır. Sizlere verilen serbest zaman sonrasında bölgeden ayrılıp Bolu Merkeze geçiyoruz. Sizlere öğlen yemeği için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşuyor ve otobüsümüze bindikten sonra çok kısa bir süre sonra bizleri bekleyen ufak dolmuşlara biniyor ve YEDİGÖLLER e hareket ediyoruz. Burada bizleri bekleyen ufak dolmuşlarla (ekstra ) Göller bölgesine geçiyoruz. Adından da belli olduğu gibi Sırasıyla 7 gölü geziyoruz (BÜYÜKGÖL, SERİNGÖL, DERİNGÖL, İNCEGÖL, SAZLIGÖL,NAZLIGÖL,KURUGÖL). Burada muhteşem bir yürüyüş parkurundan inerek doğasıyla muhteşem Gülen Kayalar ve dilek çeşmeleri görerek gezimizi sonlandırıp tekrar dolmuşlara biniyor ve kendi aracımıza geliyoruz.Aracımıza yerleştikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Ortalama 105 km bir buçuk saat .

KONAKLAMA :DEVREK/DEVREK OTEL

 Otelde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra aracımıza yerleşiyor ve Bartın'a doğru yolculuğumuzu başlıyoruz.Bartın'da Bartın Çayı'nı ve kent merkezini panoramik olarak gördükten sonra Amasra'ya ulaşıyoruz. Fatih'in Çeşm – i Cihan ( Dünyanın Gözü ) diye seslendiği Amasra'da Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Fatih Cami, Kaleiçi evlerini geziyoruz. Öğle yemeğimizde Amasra'ya özgü salata ve balık tavası aldıktan sonra bir doğa harikası olan Tokatlı Kanyonu'nu görmek için Cam Teras'a gidiyor ve kanyonun eşsiz manzarasını fotoğraflıyoruz. Ardından Safranbolu'ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Safranbolu'ya ulaştığımızda Safranbolu Evleri'ni, Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Yemeniciler Arastası, Köprülü Cami, Hıdırlık Tepesi, Namazgah ve Eski Hükümet Konağı'nı yakından tanıyoruz. Bu günkü gezimiz sonrası otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA :SAFRANBOLU /AYGÜR OTEL

Otelimizde herkesi odalarına yerleştirdikten sonra akşam yemeği için restoran kısmında buluşuyoruz. Yemekten sonra dileyen misafirlerim ile şehir merkezine gidiyoruz eğlence merkezine, daha sonra tekrar otele gelip dinleniyoruz. Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra valizlerimiz ile aracımıza yerleşiyoruz ve hiç keşfedilmemiş Kastamonu HORMA KANYONU VE ILICA ŞELALESİNE ne gidiyoruz. Buradan ayrılmak istemeyeceksiniz, fotoğraf çekmelere doyamayacaksınız. Bu görsel güzellik ve bol oksijen sonrası aracımıza biniyor dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Sizleri aldığımız duraklara bırakıyor bir başka PALA TRAVEL gezisinde buluşmak dileğiyle diyerek vedalaşıyoruz.

0.0/5

(0 Review)

Tur Genel Bakış

Geçerlilik

11 KASIM 2021 ÇIKIŞ 14 KASIM 2021 DÖNÜŞ

Süre

3 gün,2 gece KONAKLAMA

Otobüs kalkış yeri

İZMİR-KEMALPAŞA

Tur rehberi

Dahil

Dahil

 • İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
 • 2 GECE KONAKLAMA
 • OTELLERDE 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • OTELLERDE 2 SABAH KAHVALTISI
 • PROFESYONEL REHBERLİK
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • SEYAHAT YOLCULUK SİGORTASI
 • YOLCULUK ÜCRETİ

Hariç

 • ÖĞLEN YEMEKLERİ
 • OTELLERDE ALINACAK EKSTRA İÇECEKLER
 • CAM TERAS GİRİŞ ÜCRETİ
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ ÜCRETLERİ
 • YEDİGÖLLER DOLMUŞ ÜCRETİ

Güzergah

Gün 1
 • BOL YÜRÜYÜŞ VE EĞLENCE