Pala Turizm Farkıyla

GAP TURU

 Türkiye
 18th Sep - 25th Sep
1,850TL / Kişi Başı

Genel bakış

 

GAP TURU

7 GÜN 8 GECE

6 GECE OTEL KONAKLAMALI

İL GÜN 09 NİSAN Perşembe AKŞAM SAATLERİMİZ  17:00 i GÖSTERDİĞİNDE Kemalpaşa ‘dan siz değerli yolcularımız alıp yolculuğumuza başlıyoruz.

2 GÜN : ANTAKYA

Yaklaşık 1050 km yani  12 saat süren yolculuğumuz sonrası UŞAK,AFYON,KONYA yolunu izleyerek Sabah saatlerinde POZANTI’ya varıyoruz.Burada kahvaltımızı yapıp (ekstra) gezimize başlıyoruz. Seyhan Baraj Göleti ve Belen Geçidinden Büyük İskender’ in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İskenderun üzerinden Antakya’ya geçiyoruz.Burada bildiğimiz gibi Ezan, Çan ve Hazzan seslerinin birlikte duyulduğu bir kentimizdir.Burada Antakya arkeoloji ve mozaik müzesi,Hristiyan St.Pierre Kilisesi , şehri ikiye ayıran Orontes (ASİ) Nehri ve eski Antakya evlerini gezip sonrasında, Habibi Neccar Camii yi görüp Harbiye Şelaleri nde birazcık dinleniyoruz.Buradan aracımıza binerek ortalama 200 km 3 saat süren bir yolculuğumuz sonrası GAZİANTEP ‘de bulunan otelimize geçiyor odalarımıza yerleşip akşam yemeği için restoran bölümünde buluşuyoruz.Sabah kahvaltımıza da otelde aldıktan sonra ;

OTELİMİZ : GAZİANTEP BEST WESTERN RAVANDA

3.GÜN GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-GAZİANTEP ÇARŞILARI

Kahvaltı sonrası otelimizden valizlerimizle ayrılarak ,Kale yi ve şehir turumuzu rehberimiz eşliğinde yapıyoruz.Burada bulunan Zeugma Mozaik Müzesi , Çarşılar bölgesinde Zinciriye Bedesteni, Büyük Pasaj,Almacı Pazarı, Bakırcılar Çarşısı ve İmam Çağdaş ‘ta da gezerek alışveriş ve öğlen yemeklerimizide burada yöresel restorantlardan alarak ,Gaziantep baklavalarından da alıp, Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda , Sütlü Melengiç kahvelerimizi içip , Göbeklitepe ye doğru yola çıkıyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra HALFETİ ‘ye geçiyoruz. Karagül diye tabir edilen Halfeti  Birecik Baraj gölü üzerinden bir saat kadar sürecek olan Tekne Turuna çıkıyoruz (ekstra).Teknede Rum Kale,Tarihi Mağara Evleri ve büyük bir kısmı sular altında kalan yapıları da görerek tekne turunu sonlandırıyoruz. Tekrar araçlarımıza binerek ortalama 150 km yani 1:45 dakika  yolculuğumuz sonrasında Şanlıurfa ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz.İbrahim Peygamberimizin doğduğu mağara, Rızvaniye Camii, Gümrük Han ve Bedesten Çarşılarında geziyor ve alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz daha sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği için bu sefer hep beraber yine aracıma binerek sizleri SULTANBEY KONUK EVİ Urfa Sıra Gecelerine götürüyoruz. Fiyatımıza dahil, sizlere hediyemizdir.Bol eğlenceli bir gecede akşam yemeklerimizi burada alıyoruz.Eğlencemiz sonrasında otelimize geçip odalarımıza yerleşiyoruz. Sabah kahvaltımızı yine otelde ;

OTELİMİZ :HARRAN OTEL

4.GÜN HARRAN / MARDİN

Kahvaltımız sonrasında 90 km yani 1.30 saat süren yolculuk sonrası Harran’a varıyoruz.Burada Harran Kalesi, Harran Ulu Cami,Harran Höyük ve Harran Konik Kubbeli Evleri’ni gezdikten sonra, MARDİN ‘e doğru yola çıkıyoruz(3:20 dkk/220 km) . Buradan Mardin ‘ e hareket ediyoruz.Burada Deyr-ul Zafaran Manastarı , Ulu Camii, Arkeoloji Müzesi,Zinciriye Medresesi ve en güzeli Mardin ‘nin dar sokaklarını geziyoruz.Bugünkü gezimizde bol bol alışveriş için sizlere bolca serbest zaman veriyoruz. Baskılı Yazmalar, Bakır Şamdanlar ve çerezlikler,Kilimler , el yapımı keçeler,tesbihler,puşi,badem şekeri,ve leblebi, mırra cezvesi,kulpsuz fincanlar gibi dolu hediyelik eşyalar alabilirsiniz.Alışveriş sonrası aracımızla Midyat’a (1 saat/73 km)otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği otelimizde sizlere yine güzel bir otel ve Reyhani Geceleri eşliğinde yemek ziyafeti veriyoruz. Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra ;

OTELİMİZ : MATİAT OTEL MİDYAT

 1. GÜN :MİDYAT

Kahvaltımız sonrası Süryani-Müslüman ortak mahallelerinde gezip,Tarihi Postane ,Deyrülzaferan Manastırı ,Midyat sokaklarında gezerken alışverişte yapabilirsiniz.Rehberimiz ile birlikte Sıla ve Adını Kalbime Yazdım dizilerin çekildiği Midyat Konuk Evinde gezerek bol bol fotoğraf çekiliyoruz.Aracımıza binerek Dicle Nehri’nin hayat verdiği Hasankeyf ‘e gidiyoruz. Öğlen yemeği molası sonrasında kısa bir yürüyüş ardından El Rızk Camii ‘ i ziyaret edip Batman Bismil üzerinden Diyarbakır ‘a otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğini için restorantta buluşuyoruz. Ertesi sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra ;

OTELİMİZ : DİYARBAKIR MALABADİ HOTEL

6.GÜN :DİYARBAKIR

Aracımıza yerleşiyoruz ve gezimize Diyarbakır şehir turu ile başlıyoruz.İlk önce bahçesindeki saat ile ünlü Ulu Camii’ yi ardından Diyarbakır ünlü şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı ‘ nın şuan müze olarak kullanılan evini ziyaret ediyoruz.Daha sonra Atatürk Köşkü ve Dicle Üzerindeki On Gözlü Köprü ile Diyarbakır’ın ünlü Sur ‘larını görüyoruz.Gezilerimiz sonrasında Adıyaman ‘ a (2:40 dkk/205 km) doğru hareket ediyoruz.Otelimize yerleşip dinlenmeye ce sonrasında akşam yemeği için restorantta buluşuyoruz.Gece çok erken kalkacağımız için lütfen erkenden uyumaya diyoruz.

OTELİMİZ : İSİAS OTEL

 1. GÜN : ADIYAMAN –NEMRUT-K.MARAŞ-ADANA

Evet zor vakit bizleri bekliyor şimdi gece sizleri saatler 3:00 ü gösterdiğinde uyandırarak Kahta ya varıyoruz.Burada bizleri bekleyen ufak dolmuşlara (ekstra)  binerek Nemrut ‘ a (1:30 saat/80 km) gidiyoruz.Gezimizin en güzel kısmı. Biraz yürüyüş ile dünyanın 8.harikası Kralların Tahtı, yüksekliği  10 metreyi bulan etkileyici heykelleri görüyor ve rehberimizden güzel tarihi dinleyerek bol bol fotoğraf çekiliyoruz.Burada son olarak güneşin muhteşem doğuşunu izliyor ve araçlara binip otelimize geri dönüyoruz.Otelde Sabah kahvaltımız yine aldıktan sonra ,Atatürk Baraj Göleti’ nden geçerek Kahramanmaraş ‘a ulaşıyoruz.Burada Bakırcılar Çarşısı, Sütçü İmam Heykeli ni görüyor ve alışveriş için kısa bir mola veriyoruz.Dileyen misafirlerimiz burada dondurmalarını yedikten sonra arcımızla Adana ‘ya yol alıyoruz.Adanya ‘ ya vardığımızda Burda Sakıp Sabancı Camii Ve Taşköprü ve çevre gezileri yaptıktan sonra Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği aldıktan sonra odalarımıza dinlenmeye geçiyoruz.

OTELİMİZ : ÇUKUROVA PARK PTEL

8.GÜN: MERSİN – KONYA-İZMİR

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra valizlerimizle aracımıza yerleşiyoruz. Dönüş yoluna  çıkıyoruz . Konya ,Afyon geçeceğimiz iller arasında olup birkaç ihtiyaç molası vererek Kemalpaşa ‘ya varıyoruz.Bir başka güzel gezilerde buluşmak dileğiyle diyerek sizlerle vedalaşıyoruz. 

 

0.0/5

(0 Review)

Tur Genel Bakış

Geçerlilik Tarihi

Dahil

 • URFA SIRA GECELERİ (YEMEKLİ)
 • HALFETİ TEKNE TURU
 • NEMRUT DOLMUŞ ÜCRETİ
 • 6 GECE LÜKS OTEL KONAKLAMA
 • OTELDE SABAH VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
 • ACENTA REFAKATİ
 • YOLCULUK SİGORTASI
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

Hariç

 • İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
 • TÜM ÖĞLEN YEMEKLERİ
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ ÜCRETLERİ

Güzergah

Gün 1
 • Gece saatler 17:00 i gösterdiğinde Kemalpaşa ‘dan hareket ederek yolda birkaç ihtiyaç molası verdikten sonra en rahat en güzel GAP turuna başlıyoruz.

Gün 2
 • Sabah saatlerinde Antakya ‘ya varıyoruz. Burada Kahvaltımızı belirlenen mekanda yaptıktan sonra gezimize rehberimiz eşliğinde başlıyoruz.Amasra Şehir Turu,Amasra Kalesi,Çekiciler Çarşısı gibi tarihi ve turistik yerleri gezip,aracımıza binip öğlen saatlerinde SAFRANBOLU’ya hareket ediyoruz.Yol üzerinde bulunan Karabük ilimize bağlı Yörükköyü ne gidiyoruz.Burada ki gezimizden sonra ,Safranbolu ‘ya öğlen yemeği için hep birlikte Garden Et Restoran’a yada Mola restoranta geçiyoruz.Dileyen misafirlerimiz burada kuzu etli çorba yada Izgara çeşitlerinden (ekstra ) alıyoruz.Daha sonra mekanda çaylarımızı da içtikten sonra rehberimizle Safranbolu gezimize başlıyoruz.Şehir Turu,Arasta Çarşısı,Kaymakamlar evi gibi turistik mekanları gezip Otelime dinlenmeye geçiyoruz. Otelimiz CİNCİHAN OTEL’e geçiyoruz. Dinlenmek için herkezi odalarına yerleştiriyoruz.Akşam yemeği için restorantta buluşuyoruz.Hoş sohbet ve çay keyfimiz sonrasında odalarımıza geçiyoruz.

Gün 3
Gün 4