Pala Turizm Farkıyla

NEVŞEHİR VE KONYA GEZİSİ

 İzmir, Türkiye
 05th Sep - 08th Sep
550TL / Kişi Başı

This package is not available!

Genel bakış

 1. GÜN : Sabah rehberimizin belirlediği uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra, ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle KAPADOKYA BÖLGESİ'nin en önemli inziva yerlerinden biri olan, IHLARA VADİSİ’ni gezerek turumuza başlıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra, KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ’ne hareket ediyoruz. Kaymaklı Yeraltı Şehri; yerin altında 7 kat olarak inşa edilmiş ve %15’i ziyarete açık olan bu yer altı şehrine dar koridorlardan giriyoruz. Kiliseler, şapeller, şırahaneler, erzak depoları, mutfak gibi sosyal yaşam alanlarını geziyor rehberimizden bilgi alıyoruz. Bu büyüleyici ortamdan ayrılarak,ORTAHİSAR güzergahından, bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan UÇHİSAR KALESİ’ni ve GÜVERCİNLİK VADİSİ’ni görerek, turumuza devam ediyoruz. ÇAVUŞİN’de ÇANAK-ÇÖMLEKatölyelerine geliyoruz. Bir tezgahın başına oturup, ustanın yardımı ile kendi ellerinizle çömleğinizi yapma imkanınız olacak. Daha sonra, yoğun PERİ BACALARI’nın bulunduğu PAŞABAĞLARI’nda fotoğraf çekip kısa yürüyüşlerler yaparak, kayalara oyulmuş inziva noktalarını görüyoruz. Akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 2. GÜN : Balon turuna katılmak isteyenler ücretsiz servilerle otelden alınıp balon turu bitiminde otele tekrar sabah bırakılacaktır (ekstra). Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, HACI BEKTAŞ’a hareket ediyoruz. Türk ve İslam mutasavvıfı ünlü düşünür HACI BEKTAŞ-I VELİ’nin Türbesini, Külliyesini ziyarette bulunuyoruz. Burada, Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, Yemekhane, Meydan Evi, BALIM SULTAN TÜRBESİ’nide gezdikten sonra, GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ’ne doğru yol alıyoruz.Kaya kiliselerini, Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını geziyoruz. Daha sonraAVCILAR VADİSİ’ne giderek, (O Ağacın Altı) muhteşem manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Ayrıca, değişik şekillere benzetilen Peribacalarının bulunduğuDEVRENT VADİSİ’ni (HAYAL VADİSİ) ve Şapkalı Peribacalarının bulunduğu, Kapadokya'nın simgesi ÜÇ GÜZELLER Peribacaları diğer göreceğimiz yerler arasında fotoğraf molası vererek, TÜRKİYE’nin en büyük şarap fabrikalarından olan TURASAN şarap fabrikasına uğruyoruz. Şarap alışverişimizi tamamlayarak, ÜRGÜP’e ulaşıyoruz. Şehir turumuzun ardından, ASMALI KONAK’ın televizyon ekranlarına yansıyan güzel görüntüleri yakından göreceğiz. AVANOS’ta, bölgede çıkan değerli taşları görmek üzere ONYX Atölyesi ziyareti ile bugünkü turumuzu sonlandırıyoruz. Öğleden sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında, isteyen konuklarımızla (ekstra) Kapadokya’ya özgü mağaralara oyularak yapılan eğlence mekanlarında, müzikli unutamayacağınız bir TÜRK GECESİ’ne katılıyoruz.
 3. GÜN : Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olanSULTANHANI KERVANSARAYI’nı görüyoruz. Buradan, sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklere sahip olan başka bir şehrimizKONYA’ ya ulaşıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gerek mimarisinde, gerekse müze içinde bulunan ilginç tarihi eserleri ile gizemini hala koruyan, MEVLANA MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz. Bu anlamlı ziyaretimizin ardından, geri dönüş yolculuğumuzda AKŞEHİR’e varıyoruz. NASREDDİN HOCA TÜRBESİ’ni ziyaret ediyor ve GÜLMECE PARKI’nda kısa yürüyüşler yapıyoruz. Güzel bir turun ardından uygun molalarla, gece geç saatlerde İZMİR’e dönüyoruz. Bir başka PALA TUR seyahatinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

0.0/5

(0 Review)

Tur Genel Bakış

2 GECE KONAKLAMA

Nov 18- Mar 17

Duration

7D/6N

Pickup Location

pickup avaiable from airport, train and also cruise

Language

English

Car PickUp

Available

Tour Guide

Included

Dahil

 • YOLCULUK ÜCRETİ
 • PROFESYONEL REHBERLİK
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • 2 GECE KONAKLAMA
 • OTELDE ALINACAK İKİ KAHVALTI
 • OTELDE İKİ AKŞAM YEMEĞİ

Hariç

 • TÜRK GECELERİ
 • İLK GÜN KAHVALTI
 • MÜZE VE ÖREN GİRİŞ ÜCRETLERİ

Güzergah

Gün 1
 • 10:00

  3 GÜNDÜZ GEZİ 2 GECE KONAKLAMA